İŞLEM REHBERİ

Neden üye olmalıyım?

Sneaksup.com’a üye olduğunuzda yenilikler, fırsatlar ve kampanyalardan öncelikli olarak haberdar olabilir, size özel alışveriş olanaklarından faydalanabilir, siparişlerinizi "Hesabım" sayfasından kolayca takip edebilirsiniz.

Sitemize üyeliğiniz bulunuyor ise ekranın sağ üst köşesinde bulunan “üye girişi” linkine tıklayıp e-mail ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Üye olmak istemeniz durumunda sitemizi ziyaret ederek ekranın sağ üst köşesinde bulunan “üye girişi” linkine tıklayınız. Gelen sayfa da “üye ol” linkine tıklayarak istenilen bilgileri doldurmanız durumunda üyelik işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?

Üye olmadan da sneaksup.com üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekledikten sonra "Üye olmadan satın al" alanını işaretleyip e-mail adresinizi ekleyerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Üye olmadan verdiğiniz siparişlerin takibi için; sayfamızın en altında bulunan "Müşteri Hizmetleri" başlığının altında "Sipariş sorgula" sekmesine tıklayarak e-mail adresiniz ve sipariş numaranızı girip ürünlerinizin güncel durumuna ulaşabilirsiniz.

Üyelik bilgilerimi ve iletişim izinlerimi nasıl güncelleyebilirim?

Üyeliğinize giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan isim bilginize tıklarsanız "Hesabım" alanı açılacaktır. Bu sayfada yer alan İsim, Soy isim, Doğum tarihi ve Cep telefon numarası gibi alanlarda dilediğiniz bilgi değişikliğini yapabilirsiniz. E-mail adresi her üyelik için tekil olduğundan e-mail adres değişikliği yapılamamaktadır.

Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Sneaksup.com’a üye olurken kullandığınız şifrenizi unuttuysanız "Üye Girişi" bölümünden “şifrenizi hatırlamıyorsanız tıklayın” alınana tıkladığınızda üyelik e-mail adresinizi ve güvenlik kodunu girebileceğiniz alan açılacaktır. E-mail adresi ve güvenlik kodunu yazıp “aktivasyon mesajı gönder” " butonuna tıkladığınızda şifre linki e-mail adresinize gönderilecektir. Gelen linke tıkladığınızda açılan sayfada yeni şifrenizi belirleyerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Sneaksup.com’dan alışveriş yapmak güvenli mi? Kredi kartı bilgilerini kaydediyor musunuz?

Ödeme yaparken kredi kartınızla ilgili bilgiler 256 bit SSL kullanılarak şifrelenip, otomatik olarak ödeme işlemlerinin yapıldığı bankaya ulaşmaktadır. Bu işlem sırasında bilgileriniz sadece bankaya gönderilmekte, firmamız tarafından saklanmamaktadır. Üyelik kaydı ve alışveriş sırasında verdiğiniz kimlik bilgileriniz üyelik sözleşmesi uyarınca saklanmakta ve izniniz dışında paylaşılmamaktadır.

Sipariş ve teslimat durumunu nasıl öğrenebilirim?

Ödeme alındıktan sonra kayıtlı e-mail adresinize sipariş bilgilerinizin yer aldığı bir mail gönderilecektir. Sipariş durumunuzu üyelikli sipariş vermiş iseniz siparişlerim sayfasından, üyeliksiz sipariş vermiş iseniz Müşteri Hizmetleri başlığı altında ki “sipariş sorgula” bölümünden e-mail olarak iletilen sipariş numaranız ile kontrol edebilirsiniz.

Sneaksup.com’dan verilen siparişler sipariş verilen tarihten itibaren 1-2 gün içinde hazırlanmaya başlanır. Siparişlerin hazırlık ve tedarik süresi 2-7 iş günüdür. Siparişler bu süre sonrasında kargoya teslim edilir.

Hafta sonu (Cumartesi, Pazar ve resmi tatiller) verilen siparişler, takip eden ilk iş gününde hazırlanmaya başlanır. Kargo şirketleri hafta sonu kargo teslimatı almamaktadır.

Uyuşmazlık Çözüm Alternatifleri

Tüketici, şikâyetine ilişkin bir uyuşmazlık söz konusu olması hâlinde Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilir. Tüketici hakem heyetlerinin, uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar;

Değeri 4.000 Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda ilçe tüketici hakem heyetlerine

Değeri 6.000 Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine

Değeri 4.000 Türk Lirasının ile 6.000 Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda büyükşehir statüsünde bulunan ilerde il tüketici hakem heyetlerine başvuru zorunludur.

Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici mahkemelerine başvuru yapılır. Yetkili merci, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemeleridir.
Uyuşmazlık hâlinde ayrıca tahkim ve arabuluculuk gibi ülkemizde kabul edilen tüm alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarının daha hızlı, daha ekonomik ve daha etkin olduğu bilinmektedir. Bu çözüm yollarına başvurmak, hukuki çözüm yollarına başvurma hakkınızı ortadan kaldırmayacaktır.